Katolikus vallási adományvonal
Témakör: Egyházi hír

Katolikus vallási adományvonalon van lehetőség az Apostol TV hitéleti szolgálatának telefo-nos támogatására: Hívószám 13600 / 12-es kóddal hívásonként 500,- Ft-ot ajánlhatunk fel. Átmenetileg Yettel, régebbi nevén Telenor hálózatból hívás nem kezdeményezhető, csak SMS-ben küldhető felajánlás. Ebben az esetben az SMS üzenetbe csak a 12-es számot kell beleírni és elküldeni a 13600-as telefonszámra.

Fontos, hogy nem kell a telefonszám elé tenni 06 X vagy +36 X előhívószámot. Hívás vagy SMS küldés csak magyarországi, belföldi hálózatból indítható.

Elsőáldozóink 2024
Témakör: Plébániai hír

2024.05.12-én, szentmise keretében elsőáldozók névsora:

Aranyás Zoé, Baranyai Nóra, Duszin Éva, Erdős Vilmos, Gergényi Emma, Halmai Dóra, Jámbor Annamária Judit, Kaposvári Panna, Katona Zsombor, Márton Szilamér, Nagy Napóleon Zalán, Némethi Nimród Gábor, Pasinszky Dániel Péter, Pasinszky Nóra Anna, Rummer Mária Zsuzsanna, Russ-Szabó Dávid Nátán, Russ-Szabó Péter Ruben, Siklós Marcell, Szabó Márk, Tóth Ida Csenge

Katolikus Ifjúsági Találkozó, Nagymaros
Témakör: Egyházi hír

A szervezők sok szeretettel várják a részvevőket 2024. május 25-én a találkozón melynek címe „Miért élek?”  A „Miért élek?” kérdés feltevésével életünk értelmét és célját igyekszünk körbejárni az idei tavaszi Nagymarosi Ifjúsági Találkozón, amelyre szeretet-tel várunk mindenkit 2024. május 25-én. A fenti, központi témaként megfogalmazott kérdés két szempontból is izgalmas, aktuális és mindenkitől választ igénylő. Egyrészt mert egyéni életünk – tanulásunk, fejlődésünk, hivatásunk, társas kapcsolataink – alaku-lását jelentősen befolyásolja a kérdésre adott válasz. Másrészt mert a minket körülvevő világban történelmi jelentőségű, az egész világra kiterjedő, többnyire negatív változások zajlanak, miközben ebben a bizonytalanságokkal teli világban kell sóként, kovászként élnünk és boldogulnunk. De hogyan?

Szent Rafael Kegyhelylátogató ZARÁNDOK KLUB
Témakör: Plébániai hír

A Szent Rafael Kegyhelylátogató ZARÁNDOK KLUB az éves tervtől eltérően – a Csiksomlyói Búcsúra való kevés jelentkezés miatt – májusban kétszer egynapos utat szervez az alábbiak szerint: 2024. május 16-án (csütörtökön) a szerbiai SZABADKÁRA utazunk, melynek rövid programja a következő:

06:45 órakor találkozás a Bp. Nyugati Pályaudvar 12. számú vágánya előtt;
06:50 óra indulás a NAPFÉNY IC-vel Szegedre (helyjegy váltása nem kötelező);
09:30-10:30 óra külön busszal Szabadkára (5.300 Ft/fő, a díj a vonaton fizetendő!);
10:30-11:00 városházi látogatás;
11:00-12:00 Szent Teréz Székesegyházi program (400 Ft/fő): plébános úr templomtörténeti előadása, áldozás + Mária-műsorunk;
12-13:00 ebédszünet egyénileg;
13-14:30 a híres szabadkai vásár-piac felkeresése (fizetés dínárral, Ft-al, euróval);
14:30-15:30 különbusszal Szegedre;
15:44-18:09 visszautazás a NAPFÉNY IC-vel Nyugati Pályaudvarra. Fontos: a különbusz bérlése érdekében konkrét előjelentkezést kérünk 2024. május 14-én 22 óráig a 06/20/212-8482-es ill. 06/30/325-9274-es telefonszámokon!

Második utunk 2024. május 23-án (csütörtökön) a szlovákiai SZLOVÁKGYARMATON lesz (8:30-18:05), melynek részletes programját az Angyalszó május 19. számában ismertetjük. Mindkét programunkat a SZOMSZÉDOLÁS sorozatunk jegyében szervezzük, melyre klubtagjainkat és más érdeklődőket is szeretettel hívja Rétvári Sándor klubvezető.

Szent Gábriel Irodalmi Klub
Témakör: Plébániai hír

A Szent Gábriel Irodalmi Klub 2024. május 12-én vasárnap 16 órakor tartja következő rendezvényét MÁJUSI MEGLEPETÉS címmel a plébániai közösségi házban. Felolvasásra jelentkezni május 5-ig lehet. Mindenkit szeretettel várunk!

Ugrás: